تاريخ : پنجشنبه سی ام بهمن ۱۳۹۳ | 11:4 | نویسنده : مدیر دبستان
برگزاری نمایشگاه جابربن حیان

میثاق با امام وشهدا

 اولیا ومیثاق با امام وشهداتاريخ : دوشنبه بیستم بهمن ۱۳۹۳ | 12:11 | نویسنده : مدیر دبستان
   

زمان :چهارشنبه 22/11/93
شروع راهپیمایی ساعت 10صبح از دبستان 17شهریور   به سمت گلزارشهداء

از كلیه همكاران ، دانش آموزان و اولیای آنها دعوت می شود در مراسم راهپیمایی شركت  فرمایند .
 


تاريخ : سه شنبه چهاردهم بهمن ۱۳۹۳ | 11:50 | نویسنده : مدیر دبستان

 

 

 

 تاريخ : دوشنبه سیزدهم بهمن ۱۳۹۳ | 14:58 | نویسنده : مدیر دبستان
    والپیپرهای دهه ی فجرتاريخ : دوشنبه ششم بهمن ۱۳۹۳ | 11:13 | نویسنده : مدیر دبستان

 

اعتماد به نفس پدر و مادر اولین منبع قابل دسترسى جهت تقویت ریشه هاى اعتماد به نفس هستند.

براى گروهى داشتن کمال و فضیلت، کار، موفقیت، خلاقیت و ابتکار سبب تقویت ریشه هاى اعتماد به نفس است و براى برخى دیگر، ظاهرى آراسته، زیبایى صورت و اندام، لباس، خانه و ماشین و پول جهت تقویت اعتماد به نفس ضرورى است.

اعتماد به نفس با داشتن احساس مثبت نسبت به خود و قبول و پذیرش خود رشد و نمود مى یابد و براى استحکام و پایدارى به یک سیستم حمایتى قوى نیاز دارد.

نشانه هاى ضعف اعتماد به نفس معمولاً یک یا چند علامت از نشانه هاى فیزیکى زیر مبین و نشانه ضعف اعتماد به نفس است: 1- لبهاى آویزان 2- صورت پژمرده و سیمایى غمگین 3- چشمان بى فروغ 4- لرزش خفیف دست ها 5- صداى ضعیف و نامطمئن 6- پشت قوز کردن 7- ظاهرى شلخته و نامرتب همچنین علایم و نشانه هاى شخصیتى افراد مبتلا به ضعف اعتماد به نفس را مى توان در یک یا چند طبقه زیر جاى داد: - افراد مهاجم و ستیزه جو، افراد کم رو و گوشه گیر، افراد مبتکر و مغرور، افرادى که در تمام زمینه ها تشنه رقابت هستند، افرادى که لاف مى زنند و به دیگران فخر مى فروشند، افرادى که به سختى نیاز به کامل و بى عیب بودن را در خود احساس مى کنند، افرادى که محتاج تصدیق از سوى دیگران هستند.

علایم و نشانه هاى روانى ضعف اعتماد به نفس: 1- بخل و حسادت 2- نسبت به دیگران مشکوک بودن 3- مشوش و نگران بودن 4- نداشتن اعتماد به خود 5- احساس عدم شایستگى و لیاقت و غرق در مشکلات خود بودن 6- حریص در قدرت و جاه و مقام بودن 7- اعتقاد داشتن به این که نکته که همیشه حق با آنان است 8- تصور مى کنند که مجبورند همه توقعات دیگران را بر آورده نمایند.

خواستن توانستن است توانا کسى است که به توانایى خویش اعتماد دارد. راه هاى موفقیت فقط جلوى پاى صاحبان عزم و کسانى است که موانع را با لبخند استقبال مى کنند و همانگونه که امرسون مى گوید: «مردى که با اراده براى رسیدن به یک ستاره، اسب مى تازد احتمال موفقیتش بیشتر از کسى است که براى رسیدن به منزل خویش با بى حالى در معبر تنگى مى خزد.»

اعتماد، کلید موفقیت است، مهارت را بیشتر مى کند، نیرو را زیادتر مى سازد، مغز را سالمتر مى کند و بر قدرت عمل مى افزاید. کارى که انجام مى دهید حاصل عقاید شما، عزم و اراده شما و اعتماد شماست. اگر این ها ضعیف باشند، حاصل کارتان نیز ضعیف است. وقتى که مى خواهید کارى را انجام دهید، پیوسته پیش خود تکرار کنید که قادر به انجام آن هستید، به این ترتیب جرات به نیروى خود داشته باشید، اگر موفق شده باشید که احساسات معنوى تان را به خوبى متوجه هدف خویشى سازید، مسلماً به تمام آمال و آرزوهایتان خواهید رسید هر روز موضوع شاد و مورد علاقه اى براى خود پیدا کنید و هرگز از خاطر دور نسازید که خداوند وعده نیکى هاى فراوانى به شما داده است. به پیروزى خود معتقد باشید و بدانید که موفق خواهید شد و اطمینان داشته باشید که خواستن توانستن است. نکات بیشتر در رابطه با اعتماد به نفس اعتماد به نفس پایین یکی از مخرب ترین عادات و قالب های فکری است که کسی می تواند داشته باشد.

هرچقدر خودتان و توانایی هایتان را برای رسیدن به اهداف مختلف در زندگیتان پایینتر ببینید، متقاعد کردن دیگران برای خلاف آن سخت تر خواهد بود. یکی از مهمترین و اصلی ترین ویژگی های یک فرد برای داشتن یک زندگی خوب و شاد این است که خود را بالا ببیند و به توانایی های خود برای رسیدن به بزرگترین دستاوردها ایمان داشته باشد.

هرچقدر بیشتر بتوانید خودتان را فردی ببینید که مهارت ها و ویژگی های لازم برای رسیدن به آرزوها و اهداف زندگی خود را دارد، دیگران هم بیشتر شما را آنطور می بینند. و این می تواند فرصت های زیادی برای خودتان و آینده تان پیش رویتان قرار دهد. در زیر به چند نکته برای کمک به بالا بردن اعتماد به نفستان اشاره می کنیم: 1. به زمان هایی در گذشته فکر کنید که به خیلی از اهدافتان رسیده بودید. احساسی که آنزمان داشتید را به یاد آورید و همان لذت و رضایت را دوباره تجربه کنید. 2. از منطقه امنتان بیرون بیایید. گاهی اوقات یک کمی که خودتان را هل بدهید باعث می شود آزادی بیشتری احساس کنید و این می تواند کمکتان کند که اعتماد به نفس بیشتری در قسمت هایی که قبلاً نداشتید به دست آورید. 3. خودتان را تحسین کنید. اکثر افراد به اندازه کافی از خودشان تعریف و تمجید نمی کنند. هرچقدر بیشتر خودتان اینکار را بکنید، دیگران هم بیشتر تحسینتان می کنند. از این سه نکته استفاده کنید و اجازه بدهید که حس اعتماد به نفس بالاتری را تجربه کنید. بدانید که شایسته تحسین هستید، لایق آن اعتماد به نفسید و موقعیت های عالی همه جا منتظر شماست.تاريخ : جمعه سوم بهمن ۱۳۹۳ | 12:52 | نویسنده : خانم وفایی پور
تاريخ : جمعه سوم بهمن ۱۳۹۳ | 11:26 | نویسنده : خانم رحمانی

دخترم یکی از کاردستی های زیر را انتخاب کن و بساز و به کلاس بیاور.

مراحل ساخت آن در ادامه مطلب آمده است.

خلاقیت در ساخت کاردستی با لوازم بی مصرف (63 عکس)

 

خلاقیت در ساخت کاردستی با لوازم بی مصرف (63 عکس)

خلاقیت در ساخت کاردستی با لوازم بی مصرف (63 عکس)

با بطری های خالی گلدان بسازیم

آموزش کاردستی

کاردستی با  وسایل دور ریختنیادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه سی ام دی ۱۳۹۳ | 15:51 | نویسنده : خانم رحمانی
http://www.axgig.com/images/84933965444439364591.jpg

http://www.axgig.com/images/74287845443919963451.jpg

http://www.axgig.com/images/42358618408260204609.jpg

http://www.axgig.com/images/98722986519793645069.jpgتاريخ : دوشنبه بیست و نهم دی ۱۳۹۳ | 1:13 | نویسنده : مدیر دبستان

 معلمان و  مدرسان محترم دوره ابتدایی همانگونه که استحضار دارید اجرای ارزشیابی کیفی – توصیفی ،به منظور اصلاح ،بهبود و ارتقا یادگیری دانش آموزان، به شکل فرایندی می باشد؛ لذا در این رویکرد، آزمون پایانی  سرنوشت ساز، در هیچ کدام از پایه ها هیچ جایگاهی ندارد 

و آزمون پایانی پایه ششم نیز، تنها در نوبت خرداد ماه ، به شکل هماهنگ برگزار می گردد که آن هم به عنوان یکی از شواهد پیشرفت تحصیلی دانش آموز، پس از بررسی و بازخورد معلم، در پوشه کار قرار می گیرد ودر تکمیل گزارش پیشرفت تحصیلی  به عنوان یکی از شواهد و مستندات یادگیری،  اطلاعاتی در اختیار معلم قرار می دهد . ضمن اینکه معلم با توجه به عملکرد کل دانش آموزانش، از چگونگی تدریس و اثربخشی آموزش خویش، اطلاعاتی دریافت می نماید .

 تاريخ : جمعه بیست و ششم دی ۱۳۹۳ | 13:0 | نویسنده : خانم وفایی پور
تاريخ : پنجشنبه بیست و پنجم دی ۱۳۹۳ | 20:59 | نویسنده : خانم رحمانی

 تاریخ ومدنی

 

 

 جغرافی 

 

 تاريخ : پنجشنبه بیست و پنجم دی ۱۳۹۳ | 20:57 | نویسنده : خانم رحمانی
تاريخ : پنجشنبه بیست و پنجم دی ۱۳۹۳ | 20:37 | نویسنده : آقای دهقانی


نحوه کاشت درخت سیب قرمز

برگ در انتهای زوال می افتد

             

                  و میوه در انتهای کمال .

                               

                              بنگر که چگونه می افتی ،

                                                               

                                                      چون برگ زرد یا سیب سرخ؟ تاريخ : پنجشنبه بیست و پنجم دی ۱۳۹۳ | 20:34 | نویسنده : آقای دهقانی
چهارمي هاي عزيز بيشتر بدونين:


برگ واحد شمارش كاغذ بدون جلد


بند واحد شمارش دسته‌ي كاغذ


تخته واحد شمارش قالي – پتو – فرش


واحد شمارش پارچه توپ


تير واحد شمارش فشنگ


توپ واحد شمارش لباس دوخته


جام واحد شمارش شيشه و آينه


جفت واحد شمارش كفش جوراب ، دستكش


جلد واحد شمارش كتاب


جين واحد شمارش مداد قرقره ، دكمه و


حب واحد شمارش قرص ، قند ، آب نبات


حلقه واحد شمارش فيلم ، لاستيك ، چاه


دانه واحد شمارش مداد گردو و


دست واحد شمارش مبل ، ظروف


دستگاه واحد شمارش راديو ، تلويزيون ، دوربين


دسته واحد شمارش گل و گياه


دوجين واحد شمارش بسته هاي ۱۲ تايي


دهنه واحد شمارش مغازه


رأس واحد شمارش حيوانات اهلي


رشته واحد شمارش قنات ، گردن بند


سر واحد شمارش گاو ، گوسفند ، گله


سكه واحد شمارش انواع پول فلزي


شعله واحد شمارش لامپ ، شمع


شيشه واحد شمارش ظروف مايعات


طاقه واحد شمارش پارچه


عراده واحد شمارش توپ ، تانك


فال واحد شمارش چند عدد گردو


فروند واحد شمارش وسيله‌ي نقليه‌ي هوايي ، دريائي


فقره واحد شمارش چك ، سفته ، اسناد


قبضه واحد شمارش چاقو ، تفنگ ، مسلسلتاريخ : پنجشنبه بیست و پنجم دی ۱۳۹۳ | 20:33 | نویسنده : آقای دهقانی
خلاصه دروس 1تا4درس جغرافي چهارم

براي همه چهارمي هاي عزيزم

درس 1

محیط زندگی ما

یکی از راه های شناخت محیط زندگی خود ودیگران ، مطالعه ی جغرافیا ست.

دانش جغرافیا به ما کمک می کند که محیط زندگی خود و محیط های دیگر را بشناسیم واز چگونگی زندگی مردم در مکان های مختلف آگاه شویم .

درس 2

چه وسایلی به یادگیری جغرافیا کمک می کنند؟

1- کره ی جغرافیایی

2- فیلم

3- کتاب

4- نقشه

5- عکس

6 – رایانه

درس 3

نقشه ، شکلی است که زمین یا قسمتی از آن را نشان می دهد.

راهنمای نقشه

روی هر نقشه ، علامت هایی وجود دارد. این علامت ها برای نشان دادن کوه ف تپّه ، جنگل ، دریا ، دریاچه ، خانه ، خیابان ، وچیز های دیگر به کار می روند . در پایین هر نقشه یک راهنما وجود  دارد.ما به کمک راهنمای نقشه ، معنای رنگ ها و علامت هایی را که در نقشه به کار رفته است می فهمیم .

درس 4

جهات اصلي و فرعي

نقشه يك تصوير جغرافيايي است كه اگر راه استفاده از آن را بلد باشيم با ديدن آن اطلاعات زيادي را بدست مي آوريم. براي اينكه بتوانيم از نقشه استفاده كنيم بايد زبان آن را بشناسيم.
نقشه به زبان خود مي گويد : من چهار جهت اصلي دارم : شمال ـ جنوب ـ غرب و شرق.
نقشه به ما مي گويد هميشه جهت شمال بطرف بالاي نقشه است ، پائين نقشه جهت جنوب است طرف راست نقشه جهت شرق و طرف چپ نقشه جهت غرب است.
حال كه زبان نقشه را ياد گرفتيم در تمامي نقشه ها چهار جهت اصلي را مي توانيد براحتي پيدا كنيد.
هر نقشه چهار جهت فرعي هم دارد شمال شرقي كه بين شمال و شرق است جهت فرعي جنوب شرقي كه بين جنوب و شرق است جهت فرعي شمال غربي كه بين شمال و غرب است جهت چهارم را آيا ميتوانيد معلوم كنيد؟ درست است جهت جنوب غربي كه بين جنوب و غرب است.
باشناخت جهت ها هم مي توانيم ازنقشه خوب استفاده كنيم و هم روي زمين مكانهاي مختلف را پيدا كنيم راه پيدا كردن تهاجمات جغرافيايي خارج از نقشه و بر روي زمين آسان است.
اگر طوري بايستيد كه دست راست شما به طرف محلي باشد كه صبحها خورشيد از آن طلوع مي كند، جهت شرق است. پس دست چپ به طرف غرب خواهد بود. روبه روي شما، شمال و پشت سرتان جنوب است.پس كافي است كه بدانيد خورشيد هر روز صبح از كدام سمت طلوع مي كند.  

قطب نما

قطب نما وسیله ای است که جهت شمال وجنوب زمین را نشان می دهد. قطب نما شک عقربه ی آهن ربایی دارد. نوک این عقربه همیشه در امتداد شمال – جنوب قرار می گیرد.

سئوالات درس ۴

 

1- تعريف نقشه چيست؟

الف) نقشه يك اطلاع جغرافيايي است كه ما را راهنمايي مي كند.
ب) نقشه يك تصوير جغرافيايي كه با ديدن آن مي توانيد اطلاعات زيادي بدست آوريد.
ت) نقشه يك تصوير جغرافيايي است كه با بلد بودن زبان آن مي توانيد، اطلاعات زيادي را بدست آوريد.  *

 

2- نقشه چند جهت اصلي دارد؟

الف) چهار جهت  *
ب) دو جهت
ت) هشت جهت  

 

3- جهات نقشه به ترتيب كدامند؟

الف) شمال، شرق ،جنوب ،غرب
ب) شمال، جنوب، غرب، شرق
ت) شمال ، جنوب، شرق ، غرب  *

 

4- جهات اصلي در كدام سمت صفحه ی نقشه قرار دارند؟

الف) شمال بالاي نقشه، جنوب پائين نقشه، غرب راست نقشه، شرق چپ نقشه
 ب) شمال بالاي نقشه، شرق راست نقشه، جنوب پائين نقشه، غرب چپ نقشه  *
ت) شمال پائين نقشه، جنوب بالاي نقشه، شرق راست نقشه،غرب چپ نقشه  

5- شمال شرقي و جنوب غربي در كدام بخش نقشه قرار دارند؟

الف) شمال شرقي بين شرق و شمال، جنوب غربي بين جنوب و غرب  *
ب‌) شمال شرقي بين شرق و جنوب، جنوب غربي بين شرق و جنوب
ت‌) شمال شرقي بين شرق و جنوب، جنوب غربي بين غرب و شمال  

 

6- جهات ميان جنوب و شرق، شمال و غرب چه نام دارند؟

الف) جنوب غربي، شمال شرقي
ب ) جنوب شرقي ، جنوب غربي
 ت) جنوب شرقي، شمال غربي  *

 

7- اگر شما در يك مكان رو به شمال بايستيد، دست چپ و راست شما نشان دهنده كدام جهات اصلي است؟

الف) دست چپ غرب، دست راست شمال
ب) دست راست شرق، دست چپ جنوب
ت) دست راست شرق، دست چپ غرب  *

 

 8ـ شمال و جنوب در كدام جهت شماست؟

الف) شمال روبرو و جنوب پشت سرتان  * 
ب) شمال پائين و جنوب بالاي سرتان
ت) شمال طرف راست و جنوب پشت سرتانتاريخ : پنجشنبه بیست و پنجم دی ۱۳۹۳ | 18:22 | نویسنده : خانم رحمانی
http://www.axgig.com/images/81460245305203111252.jpg

http://www.axgig.com/images/72135143034379270172.jpgتاريخ : سه شنبه بیست و سوم دی ۱۳۹۳ | 8:0 | نویسنده : خانم رحمانی
به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، انجام محاسبات ریاضی یکی از سخت ترین کارهایی است که می توان از مغز انتظار داشت. گاهی اوقات مسئله ها به قدری سخت می شوند که نیاز به فرمول های پیچیده و استفاده از ماشین حساب حس می شود .

در این میان روش های بسیاری نیز برای ساده کردن هر چه بیشتر ریاضی ایجاد شده است که جالب ترین آن را کودکان جنوب آسیا انجام می دهند. این روش به نام "چرتکه مجازی" هم شناخته می شود و محاسبات را سرعت می دهد.

بقيه در ادامه مطلب

 ادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه بیست و دوم دی ۱۳۹۳ | 11:52 | نویسنده : مدیر دبستان

به دانش آموزان عزیز تبریک می گوییم وموفقیت آنها

راآرزو داریم .

 

هانیه احمدی

 

عرفانه آقادوست

 

فاطمه حاج اریسمانیتاريخ : دوشنبه بیست و دوم دی ۱۳۹۳ | 8:0 | نویسنده : خانم رحمانی
 تاريخ : یکشنبه بیست و یکم دی ۱۳۹۳ | 9:14 | نویسنده : خانم رحمانیامکانات وب